Kezdjünk megint mindent az elejéről!
A lakberendezést mindig a lakás kiválasztása, vagy kialakítása előzi meg. De milyen szempontok alapján válasszuk ki a számunkra lakberendezési lehetőségek szempontjából is ideális lakást?
Persze ez könnyebb, ha mi terveztetjük, vagy építtetjük, mert az ilyen otthonokban minden a mi ízlésünket kell, hogy tükrözze. Bonyolultabb azonban a helyzet, ha használt lakást vásárlunk. Általában ezekben is van mód átalakításra, azaz falak tologatására, de persze nem olyan mértékben, mint egy saját építésűben.
A jelen cikkem témája egy érdekes felfedezés. Lakáskeresgélés közben kerestem a számomra legideálisabb lakberendezési jellemzőket is. Jó, ha ezt már a hirdetésből is láthatom, de gyorsan kiderült, ez hiú ábránd volt. A tulajdonosok még ma is úgy akarják eladni lakásukat, mint egy élőlényt, azaz érzelmi szempontokkal kibélelve, sok-sok vakítással.
Kezdjük ott, minden egyes hirdetésben ott virít a kiváló, vagy szerényebben jó elosztású jelző. Pedig egyszerűen nem lehet minden lakás jó elosztású. Viszont a sokszor árulkodó alaprajzot gyakran valamilyen okból lefelejtik.
Szóval mit is jelent a jó elosztás jelző? Azt takarja egy ingatlan esetében, hogy biztosak lehetünk benne, hogy ideális lakberendezési szempontból. Pontosítva jók a helyiségkapcsolatok és a lakóterek négyzetméter alapú tagoltsága, de ezekről a folytatásban.